WEB TASARIMI

“Web Arayüz Tasarımı” olarak tanımlanan bu hizmet, işimizin sadece görünen yüzü.

web-tasarımı

Web sitenizde yer alan grafik çalışmalar, kullanılan renkler, yerleşim planı, ikonlar, fontlar ve imajlardan oluşan bir kompozisyondur web tasarımı.

Web tasarımı; İnternetin kurallarına göre, dokümanlarınızın, ziyaretçiye sunum şeklidir.

Tasarım, genelde beğenilere hitap ettiği için ölçmek, not vermek göreceli olabilir. Ancak doğru ve hızlı sonuç almak için işin yarısı kaliteli hazırlanmış dokümandır. Kaliteli fotoğraflar, kaliteli kurumsal kimlik, özgün-yeterli metin ve iyi planlanmış bir site haritası… Bunlara sahipseniz yaratıcı bir tasarımınız olmasa dahi ziyaretçinize güven verebilir ve konforlu bir deneyim sağlayabilirsiniz.

Bütün bu görünen yüz, web sitesinin tarzını ortaya koyar. Kurumsal kimliğinizin dijital mecralarda yer alan imajını, web tasarımınız belirler.

Her alanda olduğu gibi “trend olanların rüzgarı” web tasarım alanında da eser. Bu trend rüzgarının şiddeti ise teknolojinin ne kadar köklü değiştiğine bağlıdır. Örneğin ‘Mobil’ bu şiddetli değişim rüzgarlarından biridir.

Eskiden flash animasyonların gövde gösterisi gibi kullanıldığı web siteleri trend iken sonra bu sitelerin tarihe karışması ve yerine hızlı açılan, güncellenebilen daha sade ve kurumsal sitelerin trend olması gibi… Sonra “mobil” teknoloji devrimi ve ekranı tam kaplayan, farklı ekranlara göre esneyebilen responsive web tasarımlarının çağının başlaması gibi… Sonra responsive web tasarımlarının daha modern ve ultra modern olma yarışı gibi…

“Tasarım” gözümüzün gördüğü her şeyde yaratıcı olma çabasını devam ettirecek ve web tasarımı da bu çabadan payını alacaktır.